Jak být správným majitelem domácího mazlíčka?

Jak být správným majitelem domácího mazlíčka?

Mnoho lidí dnes lituje, že si kvůli pandemii pořídili domácího mazlíčka

„Máme tu spoustu nových, velmi nezkušených majitelů – lidí, kteří buď domácího mazlíčka nikdy neměli, anebo jen v dětství,” upozorňuje pro The Guardian Linda Cantleová ze zvířecí charity Wood Green.

Poradenská linka, kterou tato charita bezplatně provozuje, podle ní nyní přijímá průměrně o 66 procent telefonátů více než v loňském roce. „Lidé čekali, že domácí mazlíček přijde do jejich života a bude úžasný a budou spolu žít šťastně až do smrti. Ale realita může být o dost náročnější,” dodala.

Průzkum provedený mezi více než 2000 majiteli zvířat zjistil, že téměř polovina lidí ve věku 18 až 34 let lituje svého rozhodnutí pořídit si během uzávěry domácího mazlíčka, totéž platí pro třetinu lidí ve věku od 35 do 54 let. Zvíře, jehož pořízení litují nejčastěji, je králík.

Novinky pro chov domácích mazlíčků

Obj. č.: 51707

Lízací podložka Trixie TRP 20×20 cm

147,93 Kč bez DPH

179,00 Kč s DPH

Skladem

Lízací podložka i miska v jednom. Nejedná se o klasickou lízací podložku, ale podložku vyrobenou z TRP gumy vloženou do plastové mělké misky s okrajem. Tento výrobek zajistí nízký příjem potravy během dlouhodobého zaměstnání psa - využívání například u obézních psů a psů se zažívacími problémy. Použití jako lízací podložka pro paštiky. Použití jako protihltací miska na granule. Vhodné do mrazáku. Vhodné do myčky nádobí. Protiskluzová úprava na spodní straně.

C

Jak být správným majitelem domácího mazlíčka?

Páníčci moc dobře vědí, jak moc jejich chlupatý kamarád dokáže vylepšit kvalitu jejich života. Zvířata nám poskytují radost, pocit bezpečí a nutí nás být aktivnější. Po citové stránce dokáže mazlíček zmírňovat deprese, stres a pociťovanou úzkost. Dále umí snižovat krevní tlak, posilovat imunitu a dokonce snížit pravděpodobnost srdeční a mozkové příhody. Každý majitel by měl lásku, kterou od svého zvířete dostává, stejnou měrou oplácet a poskytovat mu náležitou péči. Tady máte několik tipů, jak být lepším páníčkem!

Poskytujte kompletní a vyváženou stravu

Podávejte odpovídající krmení. Měli byste zvolit stravu, která je pro vašeho mazlíčka vhodná s ohledem na jeho druh, plemeno, věk a potřebu energie. Neměli byste jim dávat zbytky z kuchyně. Hodně z toho, co je dobré pro člověka, může být pro zvířata škodlivé. Nezapomínejte ani na čerstvou pitnou vodu, která by měla být neustále k dispozici.

Udržujte čisté prostředí

Postarejte se, aby bylo prostředí, v němž se váš mazlíček pohybuje, hygienicky v pořádku. Misky by se měly čistit po každém jídle a voda na pití by se měla několikrát během dne vyměnit. Kočičí záchod se musí pravidelně čistit, protože většina koček odmítá vykonávat potřebu na použité toaletě. Některé proto následně chodí kálet mimo záchod, pokud je nevyčištěný. Písek by se měl často vyklízet, odstraníte s ním zbytky potravy a výkaly. Nezapomínejte ani na sbírání výkalů po vašem pejskovi během procházek a mějte k tomu vždy připravený sáček.

Cvičení

Mazlíčci by měli mít dostatek odpovídající aktivity ve vhodné míře. Také byste si měli najít denně čas na mazlení a objetí vašeho zvířátka.

Výchova

Je důležité, aby byl váš mazlíček v klidu, pokud jste pryč a nemůžete čas trávit spolu. Celá řada koček a psů trpí pod vlivem separační úzkosti, když jsou doma sami. Pokud vaše zvíře ničí nábytek a jiné věci v domácnosti, nebo si vaši sousedé stěžují, že vás pes vyje, když nejste doma, navštivte veterinárního lékaře, aby vám poradil, jak pomoci, aby se vaše zvíře cítilo bezpečněji, když musíte odejít do práce nebo do školy. Vždy nezapomeňte odměnit správné chování, tak jej naučíte dobrým mravům.

Sledování zdravotního stavu

Pozorujte své domácí mazlíčky. Každá změna chování, ať už je to ztráta chuti k jídlu, zvýšená žravost, letargie či přehnané nadšení, ztráta nebo nabrání váhy může být prvním příznakem onemocnění. Jestli vás něco znepokojuje, neváhejte a kontaktujte veterináře.

Návštěvu ordinace ale neodkládejte jen na situace, kdy onemocnění. Je nanejvýš důležité využít všech preventivních opatření. Pravidelným odčervením a očkováním pomůžete mazlíčkovi, aby se vyhnul mnoha nebezpečným onemocněním. Nezapomeňte na ochranu proti blechám a klíšťatům.

Udržujte čistotu

Věnujte péči srsti vašeho zvířete. Pravidelné česání a koupání pomáhá udržovat srst a kůži v dobré kondici po celý rok.

Předcházejte ztrátě

Nezapomeňte nechat mazlíčka očipovat. Pokud to není možné, pořiďte mu známku s adresou a telefonem. Na noční procházky si můžete pořídit reflexní obojek, nebo připevnit LED k jeho obyčejnému obojku.

Megosztás


Leave a comment