Tesla Smart Pet Feeder Camera: Nakrmí, zkontroluje a vás nechá v klidu spát

Tesla Smart Pet Feeder Camera: Nakrmí, zkontroluje a vás nechá v klidu spát

foto: Vlastní foto - Techarena

Než se budete divit, na co to sakra dělám video, ne recenzi, jen video, tak vám řeknu krátký příběh. Rodiče mají psa. A často ode mě chtějí, abych ho hlídal a dával mu jídlo, když někam na delší dobu jedou. Jenomže občas hlídat nemůžu, ale kdo jiný bude dávat psovi žrádlo a máme problém a hádky. A právě proto jsem se už delší dobu díval na taková ta automatická “krmítka”, že bych ho dal rodičům jako dárek. Pak jsem si ale všiml reklamy od CZC, s nimi máme dobré vztahy, slovo dalo slovo a bum. Občas vám prostě vše vyjde a já dostal na test stroj od Tesly.

Ano, tenhle produkt je od Tesly, název videa nelže, ale nemyslím tím Teslu, kterou má pod palcem Elon Musk. Myslím toho českého výrobce elektrotechniky všeho druhu. Tu naši Teslu, která existuje už řadu let. Tu, která vyrábí stále více produktů pro chytrou domácnost a jedním z nich je i dávkovač krmiva. V redakci má více lidí domácí mazlíčky, všichni si chtěli takovou věcičku vyzkoušet a mě přišlo, že by bylo fajn znát alespoň více názorů.

V konečném výsledku jsme se nicméně všichni shodli, že je to fajn věcička. Smart Pet Feeder je ve své podstatě jen 4litrová nádoba na krmivo, která pomocí elektroniky propustí vždy do vnější misky jen vámi určené množství krmiva. Hotovo. Jakmile se však podíváte do aplikace a pokud zvolíte i tu verzi s kamerou, jakou jsem měl já, tak najednou zjistíte, že je tu toho mnohem víc.

Reklama

Samozřejmě můžete výrobcem předem nadefinovanou 10gramovou porci krmiva vždy vysypat do misky zmáčknutím tlačítka na těle přístroje nebo v aplikaci. Aby toho ale nebylo málo, tak si můžete nastavit velikost porcí, kdy je má přístroj sám dávkovat, kolik porcí denně, v jaké dny, v kolik hodin a tak dále. Do nádoby přitom můžete dát jakékoliv krmivo, pokud je suché a velikosti “zrna” jsou od 2 do 10 mm.

Dokonce můžete dát do dávkovače i baterie, abyste ho nemuseli mít nutně jen u zásuvky. Ta pravá zábava je ale až s kamerkou a mikrofonem. Kdykoli se můžete připojit přes internet k dávkovači a vidět i slyšet díky širokoúhlé kameře a citlivému mikrofonu, co se děje u vás doma. Pochopitelně lze také natáčet záznamy nebo vytvářet fotky. Jen jsem nenašel možnost, aby třeba přístroj natáčel automaticky při každém krmení třeba 30 sekund. Musíte zkrátka vše ovládat v aplikaci, jelikož dávkovač nemá žádné úložiště, ze kterého byste si pak vše stáhli. Možná jen takový námět do další generace.

Co je ale podle mě nejlepší, tak můžete nahrát na mikrofon svůj hlas a zpráva se přehraje během krmení, jelikož má v sobě dávkovač také reproduktor. To znamená, že pokud se váš mazlíček přístroje třeba bojí nebo víte, že bez vás doma moc nejí, tak jej můžete zkusit nalákat alespoň svým hlasem na jídlo. A vážně jen jídlo, vodu do téhle nádržky prosím nedávejte.

Mimochodem, ta aplikace je pochopitelně vzhledem ke značce Tesla kompletně v češtině, což se u produktů z řad chytré domácnosti nedá bohužel vždycky říct. Tím pádem jí zvládne ovládat skutečně každý. Všechno je přehledné a pokud máte víc produktů od toho výrobce, tak můžete mít vše přímo v jedné aplikaci. Co se kvality těch záznamů týče, tak je tu pouze HD kamerka, ale obraz je dost slušný a úhel záběru široký. Celkem mě kvalita překvapila. Ten reproduktor s mikrofonem nejsou extra dobré, ale každé zvíře, se kterým jsme dávkovač zkoušeli na hlasy reagovalo, takže rozumět je asi bez problémů.

A pokud vám tolik funkcí nestačí, tak můžete vždycky zkrátka jen umístit dávkovač chytře, aby úhel záběru pokryl celou místnost a mít zároveň velice nenápadné monitorovací zařízení s kamerkou a mikrofonem do domácnosti. Abyste na dovolené mohli vždy zkontrolovat, jestli se náhodou doma neděje něco nekalého. A že se tam občas mohou dít věci.

K tomu se váže vlastně ještě jedno využití. Pokud se třeba o své mazlíčky bojíte a dlouho jste je neviděli na kameře, tak se můžete připojit na kameru, zapnout mikrofon a prostě k nim živě mluvit, aby přišli a vy byli v klidu. Vím, může se to zdát jako blbost, ale pokud máte členy rodiny ohledně svých mazlíčků tak bláznivé jako jsem já, tak bude něco takového neocenitelná funkce.

Asi bych měl také zmínit, že většina zvířat byla k přístroji ze začátku nedůvěřivá a určitě chce čas je naučit chodit jíst zrovna z dávkovače. A také si musí zvyknout na případné zvuky, když přístroj dávkuje krmivo a případně i ten váš hlas z mikrofonu. Určitě bych tedy nekoupil dávkovač, vše nastavil a jel druhý den na dovolenou. To potom nemusí splnit svůj účel. Musíte mít trochu trpělivost a nejprve vše své zvíře naučit a nechat jej zvykat.

Reklama

Stačí ale pár dní a může být z téhle Tesly fajn pomocník. Obzvláště model s kamerou může být pro neustále se strachující majitele velice užitečná věc, co zaručí klid v duši. Zároveň jsme se ale v redakci shodli, že je to super věc pro dost specifického majitele. Někdo něco podobného vážně nepotřebuje, jinému by se to hodilo jen občas a někomu to přijde jako dar z nebes v řešení spousty problémů.

Největší překážkou v koupi může být podle mě ale hlavně cena. Tesla Smart Pet Feeder s kamerou stojí nyní 3 790 korun. Jelikož nemám zkušenosti s podobnými zařízeními, tak vám neřeknu, jestli je to na dané poměry moc nebo ne. Řeknu vám jen to, že tento přístroj toho umí vážně hodně a dělá vše, co tvrdí, že umí. A v češtině. U podobného produktu je to podle mě celkem důležitá vlastnost. Jen bych si rozmyslel, jestli radši nevzít třeba o více jak tisíc korun levnější verzi bez kamerky, která má jen ten mikrofon a reproduktor. Záleží, jak moc chcete špehovat, co se u vás doma děje.


Leave a comment